Permanentní make-up

Permanentní make-up (mikropigmentace)

V kosmetickém salonu Niké se specializuji na permanentní make-up (mikropigmentaci). Permanentní make-up se podstupuje nejčastěji z estetických důvodů, za účelem zvýraznění a zkrášlení dané partie.

 

Pracuji s velmi kvalitními pigmenty a nástroji, hygiena a bezpečnost je u mě na prvním místě, všechny použité pigmenty prošly náročnou certifikací EU a jsou šetrné pro organismus.

 

Každému zákroku předchází konzultace, vždy s Vámi před zákrokem proberu všechny otázky, které Vás zajímají ohledně výkonu permanentního make-upu. Zkonzultuji s Vámi Vaše představy, proberu s Vámi zda je pro Vás aplikace permanentního make-upu vhodná a domluvíme se na průběhu zákroku a následné péče.

Nabízím tyto techniky Permanentního make-upu:

Permanentní make-up rtů (technikou Aquarelle lips)

Díky této technice permanentního make-upu rtů budou Vaše rty krásně vystínované a probarvené, opticky to rtům dodá plnost a dají se vykorigovat i drobné asymetrie rtů. Permanentní make-up rtů po vyhojení působí velmi přirozeným dojmem s nádechem rtěnky.

Časová náročnost zákroku: 2-3 hodiny

Korekce: ideálně po 5-6 týdnech

Hojení: rty se vyloupou nejčastěji do 4 dnů, pigment se ustálí až po jednom měsíci

Domácí péče v průběhu hojení: rty se musí promazávat After Carem (hojivý balzám) alespoň každé tři hodiny, After Care ode mne dostanete po zákroku

Permanentní make-up meziřasové linky

Jemná linka se tetuje v meziřasové linii. Permanentní make-up oko krásně orámuje, řasy opticky získají na objemu. Meziřasová linka je nejpřirozenější metoda permanentního make-upu a sluší každé ženě.

Časová náročnost zákroku: 1-2 hodiny

Korekce: ideálně po 5-6 týdnech

Hojení: linky se vyloupou nejčastěji do 14 dnů, pigment se ustálí až po jednom měsíci

Domácí péče v průběhu hojení: necháváme vyhojit nasucho, vyhýbáme se kontaktu s vodou a veškerou kosmetikou (líčidla, krémy,…) až do vyhojení a vyloupnutí stroupků, stroupky nijak mechanicky neodstraňujeme.

Permanentní make-up obočí (Pudrová technika)

Díky této technice se obočí jemně vystínuje, tato technika permanentního make-upu se vyznačuje přirozeným vystínováním obočí. Pudrové obočí se vyznačuje velkým počtem mikroteček, které vyplňují nedostatky přirozeného obočí.

Časová náročnost zákroku: 2-4 hodiny

Korekce: ideálně po 5-6 týdnech

Hojení:  obočí se vyloupe nejčastěji do 14 dnů, pigment se ustálí až po jednom měsíci

Domácí péče v průběhu hojení: necháváme vyhojit nasucho, vyhýbáme se kontaktu s vodou a veškerou kosmetikou (líčidla, krémy,…) až do vyhojení a vyloupnutí stroupků, stroupky nijak mechanicky neodstraňujeme.

Důležitá fakta o permanentním make-upu

Po celou dobu hojení permanentního make-upu se vyhýbáme páře, sauně, bazénům a přímému slunci. Hojení je důležitý proces, jehož správnost ovlivňuje výsledný efekt. Stroupky nijak mechanicky neodstraňujeme aby se pigment v pokožce co nejlépe uchytil.

 

Permanentní make-up vydrží nejčastěji 2-5 let, výdrž ovlivňuje nejčastěji metabolismus klientky a životní styl. Výdrž permanentního make-upu je velmi individuální.

 

Hojení je náročný proces, výsledný efekt jsme schopni vidět až po jednom měsíci. Pár dní po aplikaci je permanentní make-up velmi tmavý, po vyloupnutí stroupků naopak velmi světlý téměř neznatelný - pigment v pokožce stále pracuje a výsledek jsme schopni posoudit až po jednom měsíci.

 

Permanentní make-up nenahrazuje klasický make-up a líčidla. Provádí se vždy s důrazem na přirozenost.

Rezervace

Stačí jen vyplnit tento formulář a obratem vás budeme kontaktovat s potvrzením rezervace nebo si smluvíme termín, který vám bude vyhovovat.

Termín Zadejte prosím termín, který by se vám nejvíce hodil.
E-mail *Zadejte váš funkční e-mail, na který vám přijde potvrzení.
Jméno Zadejte vaše jméno nebo přezdívku.
Mobil Zadejte vás mobil pro rychlejší komunikaci.
Zpráva Pro doplnění požadavku můžete napsat i zprávu.
F.A.Q

Často kladené dotazy a odpovědi

Co je to Permanentní make-up?

Permanentní make-up je metoda aplikace pigmentu do svrchních vrstev kůže, konkrétně do pokožky. Podstupuje se především z estetických důvodů za účelem zvýraznění nebo vymodelování daných partií obličeje - nejčastěji obočí, rtů a očních linek.

Jak dlouho vydrží permanentní make-up?

Permanentní make-up vydrží nejčastěji 2-5 let. Trvanlivost je především ovlivněna metabolismem, zdravím a životním stylem klientky. Dále pak stavem pleti a kvalitou provedení permanentního make-upu.

Proč je nutná korekce u Permanentního make-upu?

Korekce je u Permanentního make-upu v 90% nutná. Při korekci stylistka může doladit tvar, sytost a barvu pigmentu který se nemusel při první aplikaci uchytit.

Kdy se chodí na korekci permanentního make-upu?

Nejčastěji se chodí na korekci po 5 až 6 týdnech. Nejdříve po jednom měsíci (měsíc trvá obnovení pokožky), nejdéle však po dvou měsících (déle se nedoporučuje, pokožka se může chovat jako při první aplikaci).

Kolik stojí Permanentní make-up?

Cena se odvíjí od mnoha faktorů. Nejčastěji od kvality použitých pigmentů, množství a kvality školení které má artistka absolvované. Dále pak cenu ovlivňují další faktory například konkurence, cena nájmu salonu, zda je v ceně započítána korekce nebo ne, atd. Nejběžněji se cena obočí pohybuje od 2.500,- do 8.000,-, cena rtů od 2.000 do 6.000,- a cena meziřasové linky od 1.500 do 4.500,-.

Bolí permanentní make-up?

Bolestivost je velmi individuální. Někoho aplikace pigmentu nebolí vůbec, jinému je velmi nepříjemná. Většina klientů se shoduje, že se procedura dá bez problému vydržet.

Jak se hojí permanentní make-up.

U obočí je bezprostředně po aplikaci PMU velmi výrazný, cca po 7 až 14 dnech se začnou tmavé stroupky vylupovat (stroupky nijak mechanicky neodstraňujeme), těsně po vyloupnutí je obočí velmi světlé - pigment stále pracuje a do finální podoby se ustálí až po měsíci od aplikace, kdy může proběhnout korekce. Čerstvý PMU obočí necháváme hojit "na sucho" - vyhýbámě se kontaktu s vodou, s krémy a jinými líčidly. Nijak si na obočí nesaháme až do zahojení. V průběhu hojení nenavštěvujeme saunu, páru solárium, bazén a vyhýbáme se přímému slunci v dané oblasti.

U rtů je bezprostředně po aplikaci PMU velmi výrazný, cca po třech dnech se začnou rty loupat (stroupky nijak mechanicky neodstraňujeme), těsně po vyloupnutí jsou rty velmi světlé - pigment stále pracuje a do finální podoby se ustálí až po měsíci od aplikace, kdy může proběhnout korekce. Čerstvý PMU rtů ošetřujeme speciálním after carem (balzámem), který aplikujeme podle potřeby, ideálně alespoň 1x za tři hodiny. Nijak si na rty jinak nesaháme, první den pozor na nápoje (pít brčkem) a u čištění zubů se musí postupovat s opatrností.  V průběhu hojení nenavštěvujeme saunu, páru solárium, bazén a vyhýbáme se přímému slunci v dané oblasti.

U meziřasové linky je podobný proces hojení jako u obočí - vyhýbat se kontaktu s vodou, kosmetice. Neodstraňujeme nijak stroupky.  V průběhu hojení nenavštěvujeme saunu, páru solárium, bazén a vyhýbáme se přímému slunci v dané oblasti.